İzmir Çıkışlı Günübirlik SAMOS ADASI TURU (Pazar)

İzmir Çıkışlı Günübirlik SAMOS ADASI TURU (Pazar)

SAMOS ADASI'NA RÜYA GİBİ BİR YOLCULUK

Konaklama : Günübirlik

Tur Süresi : Günübirlik

Hareket Tarihleri :

Hareket Noktaları : Tur programından inceleyebilirsiniz.

Ulaşım Şekli : Lüks Ulaşım İmkanı...

Ayrıntılı bilgi için 0232 404 42 82 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz...

Kişi Başı : 79€ 'dan Başlayan Fiyatlarla...

Tur Programı - Detayları

- Ada Turizmi Öncüsü FMA TRAVEL'dan Eşsiz Bir Tur -

Günübirlik SAMOS (SİSAM) ADASI

 

 


02 Haziran | 09 Haziran | 16 Haziran | 23 Haziran | 30 Haziran Pazar (Günübirlik)• Kuşadası’ndan Daha Hızlı ve Güvenli Feribot Hizmeti Dahil

 

- Samos'ta Görmek İstediklerinizle Dopdolu Bir Program -

 

 

PAZAR

BAŞKENT VATHI ( PISAGOR MEYDANI – ARSLAN BAĞIMSIZLIK HEYKELİ – KATOLİK KİLİSESİ - SAMOS HALK KÜTÜPHANESİ – SOFOULI MEYDANI ) - KARLOVASI – POTAMI PLAJI – AIDONIA – AVLAKIA – AGIOS KONSTANTINOS - KOKKARI SAHİLİ 

Transfer hizmeti alan misafirlerimizle sabah 05.00’de Mavişehir Egepark, 05.10`da Bostanlı Vapur İskelesi, 05.20`de Karşıyaka Anıt, 05.30`da Alsancak Gar FMA TRAVEL Ofisi, 05.40`da Sabancı Kültür Merkezi, 05.50’de Göztepe İskelesi ve 06.00`da Üçkuyular Shell İstasyonu`nda buluştuktan sonra Pisagor ve Epikuros gibi antikçağın ünlü filozoflarının memleketi, şarabı, ormanları ve turkuaz renkli sahilleri ile ünlü Yunanistan’ın 9. büyük adası Samos’a gitmek için  Kuşadası’na doğru yola çıkıyoruz. Kuşadası Limanı’nda pasaport kontrollerimizi yaptırdıktan sonra yaklaşık bir saat süren keyifli bir deniz yolculuğuna başlıyoruz. At nalı şeklinde bir körfezin etrafında kurulu başkent Vathi’ye ulaştığımızda gümrük işlemlerimizi tamamlıyor ve otobüsümüze binerek birçok anıtsal binaya ev sahipliği yapan başkent Vathi'yi keşfe çıkıyoruz. Vathi’de ilk olarak Sofouli adını taşıyan kordon boyundaki yapılarını görüyoruz. Bunlardan ilki Santa Maria isimli adadaki tek Katolik Kilisesi oluyor. Daha sonra Neoklasik stildeki binalarda hizmet veren Samos Adliyesi’ni ve koleksiyonunda 16. yüzyıla ait kitaplar dahi bulunan Samos Halk Kütüphanesi’ni, Vathi’nin kalbinde yer alan Pythagora Meydanı’nı, meydan’da yer alan bağımsızlık simgesi mermer Arslan Heykeli‘ni, Neoklasik mimarinin tüm güzelliklerini yaşatan Yunanistan Ulusal Bankası’nı, meydanda üç dönem Yunanistan başbakanlığı yapan ve Samos arkeolojisine de yoğun emek veren Themistokles Sofoulis’in heykelini panoramik olarak görüyor ve rehberimizden bilgiler alıyoruz. Daha sonra adanın şarap ve deri üretimi ile ünlü beldesi olan Karlovasi`ye doğru yola çıkıyoruz. Adanın kuzeyinde ve sahil boyunca yaptığımız bu keyifli yolculuğun ardından ilk olarak doğanın kucağında, bülbül sesleri eşliğinde keyif kahvelerimizi içmek için Aidonia’ya uğruyoruz. Yakınlardaki Kakorema Deresi’nin suları ile yeşillenen anıtsal çınar ağaçları gölgesinde geçirdiğimiz keyifli anların ardından adanın ticaret ve eğitim merkezi sayılan Karlovasi`ye doğru gezimize devam ediyoruz. Bu esnada yolumuz üzerinde yer alan Agios Konstantinos ve Avlakia gibi yerleşimleri görüyoruz. Karlovasi’ye ulaştığımızda Aya Nikolas Kilisesi`nin terasından Samos’un en güzel plajlarından biri olan Potami Plajı`nın eşsiz manzarasını izliyoruz. Öğleden sonra Potami Plaji manzaralı restoranımızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Kokkari'ye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Tavernaları ve eşsiz mimarisi ile Mykonos`dan izler taşıyan Kokkari`yı de gördükten sonra Vathi’ye doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Vathi’ye ulaştığımızda gümrük işlemlerimizi tamamlıyor ve güzel bir günün ardından feribotumuzda yerlerimizi alarak eşsiz tarihi, şarabı, filozofları, mavi denizi ve yeşil ormanları ile ünlü Samos’a veda ederek Kuşadası’na doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.


• Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 17, 29, 31, 46 ve 54 kişilik araçlar kullanılmaktadır.


• Yunanistan limanları ve otellerinde talep edilen turist ziyaretçi vergileri konuklar tarafından ödenir!


• İklim koşullarına ve teknik arızaya bağlı “force major” hallerde adalarda mahsur kalınması halinde acente sadece tur programındaki fiyata dahil hizmetleri vermekle yükümlüdür. Misafirlerin program dışı konaklama, yeme - içme harcamaları kendilerine aittir. Force major haller sigorta kapsamında değildir.


• Tur başlangıç ve bitiş yeri Samos Vathi Limanı’dır. Transfer hizmeti paket program dışında sunulan ekstra bir hizmettir.


• 2000’li yılların başından itibaren Samos da dahil birçok Yunan Adası’na Sanat Tarihçi – Ülkesel Rehber Fatih M. Aygüneş’in rehberliğinde ilk kültür turlarını düzenleyen FMA TRAVEL’ın tur programları, tur başlıkları ve de tur metinleri tümüyle ya da kısmen taklit edilemez. Bunu yapan kişi ve acenteler hakkında FMA TRAVEL yasal haklarını Asliye Ticaret Mahkemeleri nezdinde koruma altına almıştır.


• Bu tur programının metni ilk kez 01.04.2012 tarihinde yayınlanmıştır. O günden sonra ana metinde kapsamlı bir değişiklik olmamakla beraber metnin son hali 01.03.2023 tarihinde matbu ve dijital olarak güncellenmiştir.

 

* Pasaportunda KKTC Mührü Olanlar Yunanistan’a Giriş Yapamazlar! 


 

 

      

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 

< İZMİR – KUŞADASI – İZMİR TRANSFER HİZMETİ  

< KUŞADASI - SAMOS - KUŞADASI HIZLI KATAMARAN ULAŞIMI

< SAMOS MERKEZ TURU ( VATHI )

< KUZEY SAMOS TURU

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

< MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

< ÖĞLE YEMEKLERİ

< YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI

< VİZE ÜCRETİ ( Yeşil pasaport ve Schengen vizesi olmayanlar için )

TUR HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

05.00’de Mavişehir Egepark,

05.10`da Bostanlı Vapur İskelesi,

05.20`de Karşıyaka Anıt,

05.30`da Alsancak Gar FMA TRAVEL Ofisi,

05.40`da Sabancı Kültür Merkezi,

05.50’de Göztepe İskelesi

06.00`da Üçkuyular Shell